Duurzaamheid en klimaat - ideeën
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
Onder duurzaamheid en klimaat verstaan we projecten die inzetten op ecologie, circulaire economie, het aanpakken van klimaatuitdagingen of van Genk een meer biodiverse stad willen maken. Voorbeelden van projecten die in andere steden en gemeenten werden ingediend: samen- en deeltuinen, gevel- en dakgroen, voedselverspilling minimaliseren, voedseloverschotten herverdelen of verwerken, efficiëntere inzet van transport, gedeeld gebruik van gebruiksgoederen, recuperatie van regenwater, restwarmte, etc.
Voorlopig vragen we enkel naar een titel en beschrijving van je idee. Als je al een afbeelding hebt, mag je die zeker toevoegen. In een latere fase, willen we meer en gedetailleerde informatie over je idee (zoals begroting, locatie, eventuele samenwerkingen of partners, resultaten).
Deze ideeën werden reeds ingediend
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - uitgave boek "van duivelsei tot wolfsscheet"
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - Hondenlosloopweide Hoevenzavel tal van voordelen
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Juices en bowls van geredde groenten en fruit
Jaarlijks wordt er in Europa maar liefst 50 miljoen ton aan geteelde groenten en fruit weggegooid, enkel en alleen omdat ze de verkeerde vorm of afmetingen hebben. Hierdoor bereikt een derde van alle geoogste producten de supermarkt niet. Voedselverspilling is een groot probleem. Om dit aan te kunnen pakken, willen wij gezonde juices en bowls maken van geredde en biologische groenten en fruit. Verder willen wij ook het maatschappelijk probleem plasticvervuiling aanpakken door enkel gebruik te maken van duurzame verpakkingen. Zo gaan wij niet enkel de strijd aan tegen voedselverspilling en plasticvervuiling, maar zorgen wij er ook voor dat de Limburgse bevolking gezond blijft. Om dit project te kunnen realiseren, willen wij samenwerken met lokale bioboeren en supermarkten die hun misvormde groenten en fruit niet verkocht krijgen.
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Wijn van de mijn: Minewine
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - OnderOns
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - hondenlosloopweide
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Verhoogde groene zones in de stad
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Voedselbos
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Biodiversiteit in iedere tuin
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - Snel je weg vinden en gemakkelijk parkeren in Genk
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Iedereen isoleert! Wij zijn plantrekkers.
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Wijkzuster: een wijktuin als gezondheidsboost
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - op zoek naar de bron van de dorpsbeek
Ik wil graag opzoek gaan naar de bron van de dorpsbeek. Indien mogelijk zou ik een wandel- en fietspad maken van bij de visvijver "De Karper" tussen Hoogzij en Europalaan door tot aan de Waterstraat ter hoogte van de glascontainer, oversteken en verder langs de Brakenstraat tot aan de verbinding oprit Europalaan en bestaand fietspad. Langs dit wandel- en fietspad kunnen we dan regelmatig informatiepanelen plaatsen rond de Dorpsbeek, belang van de dorpsbeek voor het milieu, dieren in deze "vallei", foto's van het vroegere Gelieren (kennis van het verleden, nostalgie), kennis van de natuur. Zelf wil ik mij inspannen om de geschiedenis van Gelieren te achterhalen aan de hand van gesprekken met Gelierenaren. Ik wil deze geschiedenis achterhalen door met zoveel mogelijk Gelierenaren te spreken en op die manier een verbondenheid tot stand te brengen tussen al de inwoners van dit gehucht. Waarschijnlijk zijn er nog héél wat oude verhalen en foto’s te vinden. Deze kunnen dan bijvoorbeeld op de panelen langs de route geplaatst worden.
Tenslotte kan het wandel- en fietspad verbonden worden met wandelwegen naar Kattevennen en het natuurpark Hoge Kempen.
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - KolderWINT
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - De steegbakken.
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Houten replica van de Hostaertmolen op de Stiemer
Aan de Hoefstadstraat tegen over de visvijver stond sinds 1566 een watermolen langs de Stiemerbeek nl. de Hostaertmolen. Graag zouden wij dit verzonken erfgoed opnieuw willen laten verrijzen, door het oprichten van een houten replica op de plaats waar voorheen ook de Winterslagschans en de Schepenbank (1600) stonden. Dit project ligt in de lijn van de herwaardering van de Stiemervallei, de vergroening van de Evence Coppéelaan en het sluit aan bij C-Mine. Deze houten constructie komt op een heuvel op het einde van een aarden weg vanuit de Hoefstadstraat en is een uitkijkpunt over de natuur. Het gebied tussen de Evence Coppéelaan, Hoefstadstraat, buurtweg nr. 25, Winterslagstraat en Oude Postbaan heeft een oppervlakte van ca 5 ha en kan als een waardevol landschapspark opgewaardeerd worden. Na de realisatie kunnen er allerlei activiteiten georgansieerd worden. Om dit project te verwezenlijken hebben we de medewerking nodig van tal van vrijwilligers zoals, natuurverenigingen, studenten van de afdeling houtbewerking en zij die een bijdrage willen leveren aan de natuur. Ook de buurtbewoners zullen gevraagd worden om mee te werken aan het project wat de samenhorigheid in de buurtwerking ten goede komt. Het is een duurzaam project over de evolutie van de Genkse bevolking, van een bijna uitsluitend landbouwgebied met langgevelhoevens en watermolens op de Stiemerbeek, naar de ontwikkeling van een steenkoolmijngebied waar kerken, scholen, klinieken en huizen werden opgericht.
Met dit project hopen wij de mensen (natuurverenigingen) te motiveren om er een mooi natuurgebied van te maken. Het sluit ook aan bij de ingediende ideeën “ Groene buffer tussen Westerring en Vennestraat”, "Tuin van Betty”, “ Hoefstadstraat verbinden & verbondenheid” en “ Bronwater” vandaar dat we het bij het thema “ duurzaamheid en klimaat” hebben geplaatst.
Als wij jongeren kunnen motiveren om aan de bouw van de replicamolen mee te helpen en deel te nemen aan de verfraaiing van het gebied, dan kan dit ook ondergebracht worden onder het thema “talentontwikkeling”. Het is ook onze wens dat het houten gebouw in de toekomst nuttig gebruikt wordt: o.a zouden scholen een uitstap kunnen organiseren om de kinderen dichter bij de natuur te brengen en te vertellen over de geschiedenis van Genk.
Dit idee werd ingediend door Jos H. en Jules G.
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - Hondenlosloopgebieden in Genk
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - HOEFSTADSTRAAT verbinden & verbondenheid
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Zeisen
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Bomen, banken, boekenkasten wijk Bokrijk .
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - GENK FIXT
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
NIET GESELECTEERD - Natuurlijk buiten zwembad
Duurzaamheid en klimaat - ideeën
IN PROJECTFASE - Groene buffer tussen Westerring en Vennestraat
Duurzaamheid en klimaat - ideeën